16.06.2024
До уваги аграріїв та пасічників Тернопільської області

До уваги аграріїв та пасічників Тернопільської області

Щороку, на території Тернопільської області в період масових обробок полів засобами захисту рослин реєструються випадки загибелі бджіл від отрутохімікатами.
Це супроводжується несвоєчасним попередженням пасічників про час, місце, діючу речовину, характер хімічних обробок сільгоспкультур, термін дії препарату та відсутність іншої інформації щодо обробки полів отрутохімікатами.
Не менше ніж за три доби до початку проведення кожної хімічної обробки необхідно сповіщати голів органів місцевого самоврядування про місця, строки і методи застосування пестицидів та агрохімікатів, які в свою чергу, оповістять пасічників.
У період проведення робіт в радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
Обробки сільськогосподарських культур проводити тільки в період відсутності льоту бджіл, у ранкові та вечірні години. Швидкість вітру при цьому повинна бути не більше ніж 3-4 м/с.
Бджолярі, в свою чергу, повинні зареєструвати свої пасіки в сільській (селищній) раді чи територіальній громаді із зазначенням кількості бджолосімей та точного місця розташування.
Недотримання аграріями статті 38 Закону України «Про бджільництво» та статті 20 Закону України « Про пестициди та агрохімікати» тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно чинного законодавства.