31.03.2023
Обміняти лампочки розжарювання на LED-лампи у Тернополі можна буде з кінця січня Фото: Тернопільська ОДА

Обміняти лампочки розжарювання на LED-лампи у Тернополі можна буде з кінця січня

В Україні реалізовують програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи. Ця ініціатива є частиною підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту, що також включає постачання генераторів та іншу допомогу задля підтримки інфраструктури України.

Обміняти лампочки розжарювання на LED-лампи у Тернополі можна буде з кінця січня. Остаточну дату старту проєкту повідомлять на офіційних ресурсах «Укрпошти». Спершу участь в ньому братимуть тільки великі міста, інформує ТОДА.

Обмін відбуватиметься у два способи – з попереднім замовленням і без нього. У першому випадку це можна зробити через застосунок Дія. Тоді лампи гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти упродовж п’яти робочих днів після отримання підтвердження на телефон. У другому – можна прийти без реєстрації, але тоді лампи обміняють лише за їх наявності.

Учать в програмі може взяти кожен, віком від 18 років. При обміні в Укрпошті фіксуватимуть паспортні дані, тож з собою потрібно мати посвідчення особи і податковий номер. Обміняти лампи можна лише один раз.

Планується, що завдяки проєкту вдасться заощадити 1 ГВт — річний обсяг виробництва атомної електростанції.