25.02.2024
До «Армії відновлення» в Україні залучили вже 8,5 тисячі безробітних Фото:https://www.volynnews.com/news/all/do-armiyi-vidnovlennia-v-ukrayini-zaluchyly-vzhe-85-tysiach-bezrobitnykh/

До «Армії відновлення» в Україні залучили вже 8,5 тисячі безробітних

До виконання суспільно корисних робіт в рамках проекту «Армія відновлення» залучено 8,5 тисяч безробітних в 13 регіонах.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

«Проект «Армія відновлення», спрямований на залучення людей, що тимчасово втратили роботу, до виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни, набирає популярності. На сьогодні він реалізується вже у 13 областях, на днях долучились Дніпропетровська та Львівська області. До виконання суспільно корисних робіт лише з початку цього року було залучено 4900 людей, які були безробітними, а загалом з часу старту проекту залучено 8,5 тисяч осіб. Вони отримують від держави оплату за роботу щонайменше 6700 грн, що є більшим, ніж середній розмір допомоги з безробіття. За виконання робіт держава виплатила учасникам «Армії відновлення» вже майже 56 млн грн», – поінформувала Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

Лідерами за кількістю залучених безробітних до виконання суспільно корисних робіт стали: Полтавська область – залучено 2 621 особа, Донецька – 1350, Київська – 1193, Сумська – 1179 осіб.

Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону. Найчастіше людей залучають до будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб; розвантаження та фасування гуманітарної допомоги; надання соціальних послуг в Пунктах незламності; розбору завалів та відновлення житлових будинків і приміщень, пошкоджених в результаті бойових дій; облаштування та укріплення блок-постів, підвальних приміщень під укриття; розчищення залізничних колій та автомобільних доріг; заготівлі дров для військових та населення.

На 2023 рік в бюджеті Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на організацію суспільно корисних робіт передбачено 104 млн грн.

Нагадаємо, проект «Армія відновлення» був запроваджений Урядом восени 2022 року з метою залучення людей, які тимчасово втратили роботу, до відбудови країни через виконання ними суспільно корисних робіт. З безробітними укладається строковий трудовий договір на період виконання зазначених робіт, оплата складає щонайменше 6700 грн і може дофінансовуватись з місцевих бюджетів чи за рахунок замовників таких робіт.