23.11.2024
Сесія Тернопільської обласної ради, що було: конфлікт інтересів та пост-фактум про окремі рішення

Сесія Тернопільської обласної ради, що було: конфлікт інтересів та пост-фактум про окремі рішення

У середу, 17 березня, відбулась сесія Тернопільської обласної ради. На розгляд винесли звернення до вищої влади, питання земельних сервітутів, затвердження програм розвитку області, зміни до бюджету. Деякі питання, щоб набрати необхідну кількість голосів, виносилися на розгляд тричі. В окремих питаннях не всі депутати повідомили про конфлікт інтересів перед голосуванням.

Детальніше про перебіг сесії – далі у статті.

У нас є приємна новина

«Шановні депутати…У нас є приємна новина. Наші земляки відзначені грамотами Верховної ради України» – розпочав засідання голова обласної ради Михайло Головко. Грамоти за заслуги перед українським народом  отримали Лариса Римар, Володимир Богайчук, Вадим Боярський,  Андрія Надкевича.

Крім цього, депутати підтримали клопотання про нагородження Почесною громадою Верховної Ради України Євгена Здебського та Михайла Тимошика. Перший – голова Нараївської ОТГ Тернопільського району, другий – депутат Тернопільської обласної ради від партії ВО «Свобода».

«Ми домовлялися по іншому…»

Депутатське звернення Степана Барни щодо спецоперації із затримання вагнерівців не набрало необхідної кількості голосів.

Діалог між депутатами:

«Вчора на президії ми обговорювали питання щодо звернення депутатів обласної ради до Президента, Голови ВРУ щодо зволікання із розслідуванням та притягненням до відповідальності осіб винних у зриві спецоперації із затримання вагнерівців» – сказав керівник фракції «Європейська Солідарність» Степан Барна.

 «На погоджувальній раді ви озвучили що у вас є це звернення, але я так розумію комісія його не розглядала. Всі звернення, які пройшли депутатські комісії ми включаємо у порядок денний. А з голосу…ваше право…але це трошки не правильно, ми ж домовлялися зовсім по іншому. Я пропозицію вашу поставлю на голосування, але вважаю, що це не правильно.» – заперечив Михайло Головко.

Також сесія не підтримала («за» – 17) звернення депутатки Вікторії Кривоніс про скасування рішення обласної ради від 3 лютого щодо організації території парку Загребелля, оскільки зі слів депутатки, рішення не розглядала профільна комісія, а сесія його затвердила. Детальніше про ситуацію із парком Загребелля та забудовами прибережної частини Вікторія Кривоніс написала на своїй сторінці у Фейсбук.

Про земельні сервітути- «питання тягнеться не перший рік»

Депутати підтримали проект рішення про встановлення земельного сервітуту для розміщення тимчасових споруд на площі Героїв Євромайдану, 3, між Тернопільським краєзнавчим музеєм та приватним підприємством «Партнер». До проекту на сесії поверталися тричі. Рішення набрало необхідну кількість голосів після перерви, яка виникла через цей проект.

«Питання тягнеться вже не перший рік, ще із попереднього скликання. І пройшло вже всі комісії, всі депутати ознайомлені. Я на прохання ініціаторів просто поставлю це питання ще раз.» – відповів Михайло Головко на запитання Валерія Чоботаря про те, у чому цінність цього проекту для Тернополя.

Сесія не підтримала проект щодо надання дозволів на ремонт адмінбудинку на вулиці Грушевського, 8 ТзОВ «ІНЕКСКОМ» та капітальний ремонт приміщення за адресою: Тернопіль, площа Героїв Євромайдану, 3 підприємству «Партнер».

«Шановні колеги, є просьба повернутися ще до проекту 68. Я коротко поясню вам суть питання. Фірма «ІНЕКСКОМ» біля обласної ради буде будувати будинок. Вони хочуть облагородити територію: поставити паркан, повирізати дерева і так дальше. І вони просять на це дозволу. Вони за свій рахунок облагородять нашу територію. Там нема ніяких «захватів» нашої землі. Другий пункт цього питання надання дозволу на капітальний ремонт. Там нема ніяких підводних каменів». – звернувся депутат Михайло Пінь, але рішення не набрало потрібної кількості голосів.

За цією ж адресою, на площі Героїв Євромайдану, 3 обласна рада дозволила краєзнавчому музею укласти на три роки договір із «Креатор-Будом» щодо проходу, проїзду та паркуванню транспорту на суміжну ділянку, площею 0.2675 га.

Крім цього депутати погодили дозвіл Тернопільській університетській лікарні поділити земельну ділянку за адресою Клінічна, 1.

Питання передачі об’єктів спільної власності викликало дискусію.  Депутат Олег Валов запропонував не роз’єднувати на два об’єкти лікарню та морг у Бережанах оскільки вони знаходяться  на одній  території «і воно є фактично одне ціле».

«Пане Олег, подивіться проект 122, де ми передаємо приміщення моргу Бережанській міській лікарні. Так шо тут все нормально.» —заперечив Михайло Пінь.

«Не все нормально, я ще раз повторюю — морг знаходиться на території спільно з об’єктом туберкульозної лікарні[…]. Що ми сьогодні хочемо зробити? Передати морг, який в єдиному комплексі. А туберкульозну лікарню, ми що будемо далі на аукціон викидати? Три роки він туди в принципі не може заходити бо є обєктом санепідемічним. Чому ми передаємо тільки морг? Передайте весь туберкульозний разом з моргом районній лікарні.Соціальні обєкти потрібно передати громадам,»підсумував Олег Валов. У підсумку проект підтримали 33 депутати.

Нові комунальні підприємства і неозвучений конфлікт інтересів

Депутати проголосували за створення лісогосподарського підприємства «Тернопільоблагроліс» та призначили його директором Володимира Колесницького. Іншим рішенням– створили комунальне підприємство «Тернопільоблнадра», яке очолив Микола Салик. Також  створили Тернопільський інформаційний аналітичний центр, яким керуватиме Олександр Шлапак.

Крім цього депутати проголосували за відновлення роботи  інформаційно-обчислювального центру «Агропромсистема»

При голосуванні за проект рішення про обгрунтування доцільності передачі комплексу  Тернопільського вищого професійного училища ресторанного сервісу і торгівлі» з державної власності до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області про конфлікт інтересів не оголосила депутатка обласної ради Марія Чашка, яка є директоркою цього навчального закладу.

Нагадуємо, що робота депутата у такій ситуації визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Законом України «Про запобігання корупції». Але схоже, про це відомо не всім депутатам.

Під час обговорення змін до обласного бюджету 2021 року депутати оголосили про конфлікт інтересів до початку голосування. Також нагадуємо, що вже із 18 березня 2021 року набрав чинності Закон України про зміни щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад. Закон зобов’язує не лише перед голосуванням повідомляти про конфлікт інтересів, а й не брати участі у голосуванні за це питання.

Загалом на сесії депутати розглянули близько 100 питань, про перебіг голосування, обговорення та як проходила сесія Тернопільська обласної ради у відеотрансляції.

Головне фото: джерело – фейсбук-сторінка “Тернопільська обласна рада”