Із 17 районних газет, що раніше виходили на Тернопільщині, за останні роки залишилося лише чотири.
Про це регіональній представниці ІМІ розповіла заступниця голови правління громадської організації «Тернопільський прес-клуб» Тетяна Тарасенко.
За її словами, наразі виходять такі «районки», що їх тепер називають гіперлокальними медіа: двічі на місяць – «Галицький вісник плюс» (м. Борщів) і «Зборівська дзвіниця», щотижня – «Новини Шумщини» (сайт «Шумськ Info»). Також щотижня виходить чортківський «Голос народу» (сайт «Чортків.City»), про що представниці ІМІ розповів головний редактор видання Любомир Габруський.
«Раніше було 17 районок – скільки й районів (тепер у регіоні три райони. – Авт.). Однак, відколи почалося роздержавлення та навіть ще до нього, першою зникла газета Тернопільського району “Подільське слово”. За всіх не скажу, але з початком війни зникли підволочиська, збаразька, теребовлянська, кременецька, заліщицька, бучацька газети…» – розповіла Тетяна Тарасенко.
Проте деякі газети, які перестали виходити друком, продовжують працювати в онлайн-форматі. Серед них, зокрема, «Голос Лановеччини» (сайт «LanNews»), кременецька «Діалог» (сайт «Кременець. City»).
У грудні колектив теребовлянської «Волі» також оголосив, що газета більше не виходитиме друком, однак новини публікують на сторінці у фейсбуці. У такому самому форматі працює Береж.Інфо (Бережанський інформаційний портал) – всі важливі новини міста та країни публікують у фейсбуці.
Як уточнила пані Тарасенко, з обласних газет лише в онлайн-форматі тепер працюють «Номер один», «Наш день», «Місто», «Ровесник». Також перестала виходити друком «Нова тернопільська газета», повідомила регіональній представниці ІМІ головна редакторка видання Іванна Гошій.
У друкованому вигляді виходять «Свобода», «RIA+», «Вільне життя» та «Сільський господар», остання позиціює себе як «всеукраїнська громадсько-політична газета».
Раніше ми писали, що Нацрада зареєструвала на Тернопільщині вже 45 медіа.