22.11.2024
У Тернополі реконструюють Старий парк

У Тернополі реконструюють Старий парк

Нарешті у Тернополі дочекалися на 31 році відновлення Незалежності України, що з центру міста заберуть радянське тавро. Йдеться про меморіальне кладовище в Старому парку і так званий “вічний вогонь”. 12 років Тернопільською міською радою керує нібито патріот і націоналіст, але треба було дочекатися москальських ракет, щоб наважитись на зміни. Звісно, деякі скептичні тернополяни казали, що краще хай буде совок, ніж має вирости в парку чергова багатоповерхівка.

Для історії ми зафіксували на відео та фото в якому стані зараз Старий парк. Нас цікавить ваша думка: як би ви облаштували Старий парк? Тим більше, що чиновники з мерії вже почали проводити імітацію конкурсу

В офіційному повідомленні міської ради йдеться:”

Днями відбулося засідання конкурсної комісії, яка розглядала представлені архітекторами, урбаністами, ландшафтниками та активними громадянами концепції реконструкції Старого парку у Тернополі. За результатами голосування, конкурсна комісія обрала три найкращі ескізні пропозиції реконструкції Старого парку (із 13-ти поданих).

«Трьом переможцям конкурсу у місячний термін запропоновано доопрацювати проєкти з врахуванням пропозицій членів конкурсної комісії. І вже на кінцевому засіданні комісії буде визначено переможця конкурсу та згодом – замовлено проектно-кошторисну документацію. Сама реалізація ідеї, тобто реконструкція Старого парку, відбудеться після нашої перемоги», – зазначає міський голова Сергій Надал.

За результатами голосування, серед кращих пропозицій обрано проєкти з порядковими номерами: 7 (код шифрування 731490), 3 (код шифрування 210112) та 4 (код шифрування 101010).

Переможцям конкурсу у місячний термін запропоновано доопрацювати їх ідеї з врахуванням наступних пропозицій:

  • організувати вхідну групу у парк з влаштуванням елементів Urban-парку;
  • опрацювати облаштування вхідної групи до центрального стадіону у єдиній концепції з проектом реконструкції Старого парку;
  • передбачити наявність двох дитячих майданчиків для дітей різної вікової групи, а також спортивних зон та елементів (вуличних тренажерів, скейт-парку, гірки тощо);
  • передбачити місця для відпочинку людей, враховуючи фудкорти;
  • у концепції врахувати місце розміщення існуючої Церкви як громадського місця;
  • виключити з концепції розміщення кургану;
  • передбачити влаштування амфітеатру або літнього майданчика для проведення різних мистецьких подій;
  • в проєктах передбачити пішохідні алеї в межах існуючих, або зменшити площу існуючих пішохідних алей;
  • передбачити місця для паркування автомобілів та велодоріжку;
  • у проєкті громадський туалет передбачити біля центрального стадіону, проте врахувати доступ до нього для маломобільних груп населення;
  • для вшанування Захисників України передбачити створення алеї (локації) мініатюр різних епох з QR-кодами для зчитування інформації.

До вашої уваги надаємо декілька ескізних пропозицій переможців:

ЯКЩО ЗАХАРАСТИТИ ПРОСТІР МЕТАЛОЛОМ З ПАТРІОТИЧНИМИ ГАСЛАМИ, ТО ВІДРАЗУ ПРОЕКТ ТРЕБА ВВАЖАТИ СТИЛЬНИМ?


А зараз Старий парк виглядає ось так на фото:

Шокує, що окремі діячі з стокгольмським синдромом пропонують залишити у Тернополі вулицю, названу на честь “асвабадітєля” Карпенко. Мовляв, його внуки воюють в АТО. Але ж вулиця названа не на честь онуків, а воїна з радянської окупаційної армії. З таким успіхом, можливо ще будемо шанувати українських гіві і моторол, які знищували незалежний Афганістан?


Андрій Стрілець, фото автора