Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-embed-facebook domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/ochevydetste/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
Очевидець.Медіа Новини –
17.04.2025
Секрети успіху від випускників Тернопільщини, які здобули 600 балів на НМТ

Секрети успіху від випускників Тернопільщини, які здобули 600 балів на НМТ

Попри усі складнощі, які приніс 2022-ий рік для школярів, серед випускників Тернопільщини є ті, хто здобули максимальні 200 балів одразу із трьох дисциплін на Національному мультипредметному тесті — української мови, математики та історії України. Як дівчатам та хлопцям вдалося вгамувати емоції та відповісти на запитання без помилок — розповідаємо далі.

Працювати і вірити в себе

Випускниця Української гімназії ім. Івана Франка Софія Мельник увійшла до числа 375 абітурієнтів, які досягли вершини своїх знань у НМТ. Дівчина розповідає, що наполегливо вчилася у всіх класах, а також старанно і цілеспрямовано готувалася до тесту впродовж останнього року.

«Мені подобається вчитися, дуже люблю читати. Під час підготовки до тестування відвідувала додаткові заняття з репетиторами. Окрім того, я дивилася різні відео, читала книги та використовувала власну методику конспектування та запам’ятовування, — розповідає Софія. — Найбільше переживала за математику, бо гуманітарні науки мені даються легше. Загалом у мене не було мети отримати максимальні бали з усіх предметів, просто хотіла скласти тест якнайкраще. Саме тому 600 балів для мене стали несподіванкою».

Перед тестом Софія дуже хвилювалася, бо захворіла. Вона не знала, чи варто їй складати НМТ з високою температурою і в поганому самопочутті. Але напередодні їй стало легше і дівчина зрозуміла, що готова.

«Я дуже хвилювалася аж до моменту, коли на тесті почали зачитувати правила. А потім я помолилася і заспокоїлася. Справилася із завданнями навіть швидше відведеного часу, — пригадує Софія. — Попередні результати я побачила відразу після завершення тестування. Вони були максимальними, але я не вірила і чекала офіційних даних».

Коли дівчина нарешті отримала результати тесту, то її радості не було меж. «Той ранок був неначе у мене день народження. Першими про мої максимальні 600 балів дізналися батьки. Вони мене розбудили і привітали, — пригадує Софія. — Я була неймовірно щасливою, бо так довго готувалася, і результат став винагородою за мою працю. Ця своєрідна перемога — як світлий промінчик в такий складний час війни. Я також безмежно вдячна своїй сім’ї, яка мене завжди підтримує, репетиторам, вчителям, Богу за його опіку».

У майбутньому Софія планує розвиватись в гуманітарних напрямках і вступати до місцевого ВНЗ на англійську філологію або ж до львівського університету ім. І. Франка.

«Хочу бути перекладачкою. Дуже люблю вивчати іноземні мови, бо знання мови дарує свободу: ми можемо подорожувати, ділитися своїми думками, — каже випускниця. — Тому я мрію поїхати в тур по Європі, побачити світ. А ще мрію про нашу перемогу і мир, щоб продовжувати розбудовувати Україну!»

А майбутнім випускникам Софія радить поступово готуватися до тестування, наполегливо працювати, не хвилюватися і вірити в себе.

Сотні годин навчання 

Три роки тому нинішня випускниця загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 міста Зборова Христина Савощак вирішила, що хоче стати юристкою, а тому, щоб вступити до омріяного університету має отримати високі бали на тестуванні. Цілеспрямованістю та наполегливою працею дівчина досягла своєї мети і отримала максимальний результат на НМТ.

«На вибір саме цієї професії мене надихнув приклад старшої сестри, яка навчається на юриспруденції. Окрім того, я неодноразово брала участь у олімпіадах з правознавства, отримувала там високі бали, а вивчення самої дисципліни мені давалося доволі легко, — розповідає дівчина. — Прохідні бали до університетів на цю спеціальність високі, тож я розуміла: або я добре готуюся і вступаю, куди хочу, або навчатимуся, куди зможу вступити».

Тож у травні минулого року Христина розпочала самостійно готування до тестування.

«Вчилася щодня не менше шести годин. Вихідний для себе робила лише у неділю. Інформацію знаходила в Інтернеті, шукала безкоштовні уроки на Ютубі чи в Інстаграмі. Також проходила багато тестів. Пригадую, як переглядала сторінки у соцмережах і бачила світлини своїх знайомих, які гуляють і відпочивають, весело проводять літні канікули, а я сиділа за заняттями. Проте я знала для чого я це роблю, — каже дівчина. — З вересня я почала готуватися з репетиторами, але у той же час продовжувала свою самостійну підготовку».

Христина розповідає, що перед тестуванням дуже хвилювалася і до останнього не вірила, що здобула такі високі бали.

«Коли завершила тест, на екрані, здавалося, висвітило максимальні цифри. Але я тоді була у такому емоційному стані, що не могла нормально розгледіти свої бали. І не повірила, чомусь сумнівалася: а раптом десь помилилася. Пригадую, коли виходила з аудиторії, потрібно було поставити підпис інструктору, аби підтвердити, що здала чернетку. Я ніяк не могла потрапити в потрібний квадратик, бо тремтіла рука», — розповідає дівчина.

Найперше після тесту дівчина зателефонувала мамі. «Вона була дуже щасливою і сказала, що не сумнівалася в мені. Я ж до оголошення офіційних результатів не вірила, що набрала максимальні бали, — зауважує Христина. — Зараз я вже розумію, що все було не даремно. Я жодного разу не пошкодувала, що так багато вчилася, що сиділа за тестами до першої-другої години ночі, що не відволікалася на соцмережі, бо я мала мету і йшла до неї».

Христина каже: якщо готуватися до іспиту, то все вийде. Головне — робити це систематично і вкладати всі свої сили й бажання.

«Я вважаю, що якби посилено не займалася ще й самостійно, то заняття з репетиторами не дали б бажаного результату. Переконана, потрібно докласти чимало своїх зусиль, — зауважує дівчина. — Тому раджу майбутнім випускникам розпочинати підготовку якнайшвидше, тому що насправді часу дуже мало».

Результат — не бали, а знання

У перші тижні повномасштабної війни для багатьох навчання відійшло на задній план, а повідомлення про скасування ЗНО взагалі змусили деякий час перебувати у невідомості. Попри все, студенту Бережанського фахового коледжу Андрію Сновиді вдалося отримали по 200 балів з усіх трьох предметів на НМТ. До деяких з них хлопець готувався з репетиторами, дещо вчив сам.

«Я засмутився після повідомлення про скасування ЗНО, адже посилено готувався до нього протягом останнього року. А коли стало відомо, що потрібно буде проходити мультипредметний тест, то продовжив відвідувати додаткові заняття з репетиторами української мови та математики. Так сталося, що у той період мав ще й проблеми зі здоров’ям. Мені зробили одну операцію, потім другу, тому я довгий період вчився у дистанційному форматі. Не можу сказати, що це було легко, адже часто бували перебої Інтернету, не завжди якісний звук, — розповідає Андрій. — Історію України я вивчив сам. Як виявилося, в Інтернеті є велика кількість доступних матеріалів — відео, конспектів, статтей, тестів. Мені було дуже цікаво, бо я сам міг вибрати необхідні матеріали, що підчитати, що подивитися. Окрім того, біля мене постійно були якісь роздруківки, книжки, щоб у будь-який момент повторювати матеріал з усіх предметів».

На підготовку до НМТ юнак витратив не один місяць, проте, зауважує, що мав хорошу навчальну базу ще з Бережанського ліцею №3, у якому навчався до 9 класу. «Вагому роль зіграли педагоги як школи, так і коледжу. «Базу» мені заклали учителі Віктор Дворський, Галина Винник, Володимир Гринкевич, Мирослава Кухар», — ділиться Андрій.

Перед початком тестування, пригадує хлопець, розпочалася повітряна тривога. Її максимальна допустима тривалість — 1 год. 15 хв. Сигнал «відбою» пролунав за декілька хвилин до часу «ікс».

«Я вже думав, що доведеться проходити тест в інший день, але все склалося добре. Взагалі вважаю, що завдання на НМТ були не складними, і якщо людина підготовлена, то для неї не буде проблематичним здати предмет на 180 балів і вище, — констатує Андрій. — Я пройшов тест з історії за 5 хвилин, математику зробив за 15-ть. Найбільше я переживав за українську мову, бо вона мені давалася з усіх цих трьох предметів найважче».

Коли хлопець завершив виконувати усі завдання, то не міг повірити власним очам, адже побачив, що усі відповіді з усіх предметів правильні.

«Я був шокований. Так, я добре готувався і очікував на високі бали, але розумів, що міг допустити механічну помилку. Тож до моменту оголошення офіційних результатів не міг повірити, що отримав 600 балів. Але я переконаний, що результат моєї підготовки — не максимальні бали, а ті знання, які я отримав та планую використати у майбутньому», — констатує Андрій.

Хлопець планує продовжувати навчання у Львові та вступати на перспективні спеціальності: інженерію програмного забезпечення або комп’ютерні науки. На завершення каже, що секрету успіху на тестуванні не має, бо головне — це бажання і велика праця.

«У першу чергу, потрібно поставити перед собою ціль і старанно готуватися, насамперед, для себе, а не просто ходити до репетитора «для галочки». На жаль, я помітив, що дехто з учнів відвідували заняття, бо їх записали батьки. Проте ніякого бажання вчитися у них я не бачив, — констатує Андрій. — Але яким би професіоналом не був педагог, якщо у тебе немає мотивації, ти сам не зацікавлений в навчанні, то доброго результату не буде. Учні, які націлені на високі бали, повинні розуміти, що мало просто ходити на додаткові заняття. Потрібно багато працювати, старатися і йти до своєї мети».

Фото надані випускниками