Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-embed-facebook domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/ochevydetste/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
Очевидець.Медіа Новини –
18.04.2025
Рік війни: роботодавці успішно «відвоювали» 60% ринку праці та просуваються на схід

Рік війни: роботодавці успішно «відвоювали» 60% ринку праці та просуваються на схід

Повномасштабне вторгнення рф 24 лютого 2022 року спричинило найбільшу кризу на ринку праці України. Кількість пропозицій роботи в країні впала більш як у 15 разів — з 100 000 до 6 000 вакансій. Попит шукачів на роботу зріс у п’ять разів — на одне робоче місце претендувало понад 100 українців, а за деякими вакансіями доходило і до декількох сотень.

Активне відновлення ринку праці України почалось влітку. У червні 2022 року кількість вакансій зросла з 21 226 до 35 509 — на 67%, як порівняти з травнем, і досягла піку вже в жовтні — 56 719 вакансій. Ракетні обстріли критичної інфраструктури, що зумовили вимкнення електроенергії, суттєво вплинули на бізнес і призупинили зростання до кінця 2022 року.

Новий рекорд зафіксовано у січні 2023 року та побито в лютому — понад 60 000 вакансій, що складає 60% від довоєнного рівня. Зазначимо, що відновлення відбувається непропорційно і залежить від регіону. За даними СУН (системи управління наймом Work.ua), географічно частка відновлення ринку праці має вигляд як на ілюстрації зверху

Стосовно попиту на роботу: за рік повномасштабної війни кількість відгуків шукачів на одну вакансію впала в чотири рази. Роботу знайти стало простіше, проте ринок праці все ще належить роботодавцю.

Справжньою перемогою на ринку праці можна вважати українізацію. Сьогодні роботодавці розміщують 90% вакансій українською мовою. Хоч зараз це виглядає звично, нагадаємо, що 8 років тому ситуація була зворотною — 16% вакансій українською і 80% російською.