Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-embed-facebook domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/ochevydetste/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
Очевидець.Медіа Новини –
18.04.2025
Майстрині з Кременеччини створили ляльки, присвячені війні

Майстрині з Кременеччини створили ляльки, присвячені війні

Лялькарки з Кременеччини – Олена Локатир, Лілія Фурсик, Лідія Лапка, Марія Швед, Любов Захарків і Людмила Блищак – об’єдналися в гурт «Леля» і створили проєкт «Боже, як болить», у якому представили свої авторські ляльки, присвячені темі війни в Україні.

«Ідея створення гурту виникла ще у 2020 році, однак через життєві обставини, а згодом –  через військовий стан в державі ми відтермінували цю ініціативу, – розповіла натхненниця мистецького гурту, лялькарка Олена Локатир. –  А цього року я запропонувала колегам до Всесвітнього дня ляльки, що відзначають 21 березня, організувати виставку авторських робіт. Уже в процесі підготовки ми вирішили зорганізуватись як творчий гурт і представити тематичний проєкт, адже кожна з нас по-своєму переживає воєнний час і виливає ці емоції в творчості».

Для проєкту кожна лялькарка представила одну тематичну роботу.

Наприклад, Любов Захарків презентувала ляльку «Мадонна з Київського метро». «Мене надихнула історія киянки, фото якої облетіло весь світ. На ньому жінка, ховаючись від обстрілів у київському метро, годує свою двомісячну дитину, – розповіла майстриня. – Для мене – це символ всіх матерів, які постраждали від війни».

Лідія Лапка зробила ляльку, яка називається «Тому що я – Україна». «Під час її створення я надихнулася однойменною піснею Насті Каменських, – розповіла кременчанка. –  Мені дуже подобається ця моя робота, адже вона – позитивна. Ми всі сподіваємося на Перемогу і я думаю, що скоро її дочекаємося».

Лілія Фурсик створила для проєкту ляльку «Берегиня», а Марія Швед – «Бабця Віра», на якій зобразила бабусю із села на Київщині, яка пекла паски у вцілілій печі біля вщент зруйнованої хати.

«Моя лялька має однойменну назву із нашим проектом – «Боже, як болить», – ділиться Олена Локатир. – Це – перша лялька, яку я створила з початком війни. Робити її почала, ще перебуваючи за кордоном, а закінчила вже в Україні».

Робота Людмили Блищак виділяється з-поміж інших. Вона має назву «рашист». «Спочатку я планувала зробити ляльку-мотанку, пізніше – дружній шарж путіна, однак відмовилася від цих ідей, – ділиться майстриня. – Щодо «рашиста», то хотіла у цьому образі показати справжнє обличчя рф. Голова мала бути у вигляді смітника, у якому розміщене все накрадене російськими окупантами, однак пошкодувала витрачати на цю особу стільки матеріалів і просто зробила його з автоматом в руках. Вийшов такий чудернацький домовик».

Гурт «Леля» планує щороку 21 березня презентувати свої нові тематичні роботи у вигляді виставки.

А експозицію «Боже, як болить» можна відвідати до 10 червня за адресою: м. Тернопіль, вулиця Полковника Данила Нечая, 29, Тернопільська обласна бібліотека для молоді.