Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-embed-facebook domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/ochevydetste/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
Очевидець.Медіа Новини –
18.04.2025
Для підлітків створили чатбот, що вчить уникати гендерних стереотипів та дискримінації Фото: https://sostav.ua/publication/dlya-p-dl-tk-v-stvorili-chatbot-shcho-vchit-unikati-gendernikh-stereotip-v-ta-diskrim-94528.html

Для підлітків створили чатбот, що вчить уникати гендерних стереотипів та дискримінації

В Україні для підлітків розробили чатбот NoMoreGringe.Powerbank, що знайомить із гендерними стереотипами, питаннями рівності статей, ознаками дискримінації тощо.

Чатбот у Telegram з’явився на початку квітня 2023 року, зараз у нього понад 3 тисячі користувачів, повідомили в ГО «Післязавтра», активісти якої створили освітній інструмент.

Поштовхом для його створення стали результати опитування українських підлітків у межах програми «ЄС за гендерну рівність: разом проти гендерних стереотипів та гендерно зумовленого насильства», згідно з якими 85% опитаних хочуть розвивати інклюзивне мислення та поведінку через вичерпні пояснення, ігри, вікторини та відео в школі та вдома, а 40% відчувають бажання ставати місцевими активістами для усунення гендерних упереджень.

Після реєстрації користувачі чатбота щодня отримують чотири сповіщення: одне повідомлення, одну мікрогру, одне відео та одну gif-подяку як винагороду за зусилля.

Навчальний курс із гендерної грамотності триває 21 день і щоденно мотивує підлітків розширювати спектр знань зі сфери різноманіття та інклюзивності, пояснює, як формується толерантне ставлення, демонструє способи запобігання залякуванням, дискримінації та іншим формам насильства і токсичної поведінки й мови.

Чатбот доступний одночасно шістьма мовами — українською, англійською, вірменською, азербайджанською, грузинською та румунською.

Також для підтримки зацікавлення до тематики, автори проєкту розмістили у ТікТок серію відеороликів. З початку кватня їх переглянули блиько 4 мільйонів разів.

Уточнимо, назва чатбота «no more gringe» закликає не відчувати крайні незручності та сором, коли хтось в оточенні вдається до гендерних стереотипів.

За матеріалами https://ms.detector.media/