В Україні пропонують скасувати радянські комуністичні свята та запровадити альтернативні – українські. Йдеться про 8 березня, 1 та 9 травня.
Відповідний законопроєкт з’явився на сайті Верховної Ради. Його ініціатори переконані, що саме зараз час формувати нові традиції нації-переможця.
В документі наголошується, що так званий «Міжнародний жіночий день» був запроваджений окупаційним московським режимом задля поширення власного погляду на роль і місце жінок у суспільстві. Свято було засновано за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції у рф 1917 року.
«На противагу вважаємо більш доцільним відзначати «День української жінки» в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки, а саме 25 лютого. Натомість в березні необхідно відзначити пам’ять Великого Кобзаря Тараса Шевченка в день його народження, 9 березня», – йдеться у поясненні.
Ініціатори законопроєкту наполягають на необхідності відмовитись від «комуністичних рудиментів» у вигляді Дня праці та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Водночас на офіційному рівні пропонується затвердити святкування Дня матері (друга неділя травня).
«Закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Однак в інших державах це не святковий, а траурний день пам’яті десятків мільйонів загиблих. Відповідний характер слід повернути і Україні, що дозволяє обійтись без святкувань на кістках і скасувати вихідний день», – пояснюють автори законопроєкту.