Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-embed-facebook domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/ochevydetste/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
Очевидець.Медіа –
18.04.2025
Яким банкам українці найчастіше довіряли свої гроші у 2022 році?

Яким банкам українці найчастіше довіряли свої гроші у 2022 році?

Війна вдарила і по українській банківській системі, проте та вистояла. Лише два банки в країні збанкрутували і були виведені з ринку.
Ще два банки з російським державним капіталом відправили «за російським військовим кораблем». З рештою українці продовжують тісно співпрацювати, використовуючи їх, зокрема, для зберігання власних коштів.

Тож яким банкам українці найчастіше довіряли свої заощадження у 2022 році?

Ми проаналізували дані і для вашої зручності розподілили матеріал за кількома напрямками.
До першої десятки банків, що накопичили станом на 1 листопада 2022 року найбільше депозитів фізичних осіб, увійшли 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, 4 банки з іноземним капіталом: Райффайзен Банк, Укрсиббанк, Сенс Банк, ОТП Банк, а також найбільший банк із приватним капіталом – ПУМБ.

Універсал Банк опинився на 4 місці за сумою депозитів виключно завдяки успіхам найпопулярнішого мобільного банку monobank.

Загалом перша десятка акумулювала 846,76 млрд грн або 87,3% від загальної суми депозитів фізичних осіб у всіх 67 банках України.
Склад першої десятки банків за кількістю вкладників станом на 1 листопада 2022 року відрізняється від попередньої вибірки тим, що до нього не увійшов державний Укрексімбанк. За кількістю вкладників він перебуває лише на 14 місці. Натомість на 6-му місці опинився А-банк.

Перше місце, як і у попередній вибірці, посів ПриватБанк. На другому – знову опинився Ощадбанк, але за кількістю валютних депозитів, що відкрили в ньому, він на третьому місці, поступившись другим Універсал Банку.

Причина полягає в тому, що Ощадбанк єдиний серед державних банків досі не пропонує своїм клієнтам оформлення так званого конвертаційного депозиту, повідомляє finance.ua

Йдеться про валютний депозит у доларах США або євро, який з 21 липня відкривається шляхом внесення гривні на поточний рахунок із подальшою купівлею валюти на міжбанківському валютному ринку.

Топ-10 банків із найбільшими вкладами