Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-embed-facebook domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/ochevydetste/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
Очевидець.Медіа Новини –
19.04.2025
У Хоросткові вивчають та розвивають бойовий гопак  фото Гусятинський краєзнавчий музей.

У Хоросткові вивчають та розвивають бойовий гопак 

Одним з найяскравіших проявів традицій та основ козацького бойового мистецтва є гопак, шлях духовного та тілесного вдосконалення чоловіків. В сучасному світі цей стилізований танець є хореографічною візитівкою України.
Історія виникнення гопака пов’язана з бойовими тренуваннями козаків Запорізької Січі в 16-18 століттях. Тому спочатку це був виключно чоловічий танець. Козак потрапляв на Хортицю і його одразу скеровували на навчання- читати, писати, грати на музичних інструментах і танцювати. Останній пункт видавався найбільш дивним, але це тільки спочатку. Бо гопак – танець не простий. Це своєрідна розминка, під час якої відпрацьовували основні бойові елементи – блискавичну швидкість, потужні удари рук і ніг, сталеву стійку й тактику. Згодом гопак, завуальоване під танець бойове мистецтво, поширився і за межі Запорізької Січі.
На теренах Гусятинщини бойовий гопак вивчається та розвивається на заняттях гуртка «Бойовий гопак» на базі ліцею №2 м. Хоростків Хоростківської міської ради. Гурток працює за навчальною програмою з позашкільної освіти фізкультурно-спортивного напряму «Бойовий гопак», керівником якого є Ольховецький Михайло Павлович.
Михайло Павлович народився 10 вересня 1970 року в м. Хоростків Тернопільської області.
З дитинства юний Михайло цікавився та захоплювався бойовими мистецтвами. Юнаком наполегливо займався боксом. Паралельно вивчав історію та теорію бойових мистецтв різних народів. Так натрапив на дослідження Володимира Пилата. Щоб ближче познайомитися з ним, поїхав у Львів на семінар Міжнародної асоціації Бойового Гопаку. Там Михайло Павлович захопився цим українським прадавнім мистецтвом і почав ним займатися. За декілька років пройшов всі рівні зростання майстерності, що дало право йому стати Вчителем.
У 1998 році на волонтерських засадах заснував гурток Бойового Гопаку на базі Хоростківського цукрового заводу . Серед вихованців гуртка не тільки хлопчики, а й дівчатка. Їх називають амазонками. Для дівчаток розроблено окрема методика тренувань, одягу, методика ведення бою (з косою, хустиною). З своїми юними гопаківцями Михайло Павлович старанно опановував усі ази цього бойового мистецтва і результати його праці говорять самі за себе. За час роботи гуртка його вихованці багато разів брали участь у регіональних, всеукраїнських та міжнародних змагах. І завжди завойовували призові місця.
Не одне покоління гопаківців виховав Михайло Павлович. До сьогодні ці вже дорослі чоловіки та жінки живуть за принципами козацького кодексу честі, які прищепив їм Вчитель. З вдячністю згадують його заняття, де обов’язково є молитва, козацька пісня, вшанування пам’яті Героїв України. незабутній слід в пам’яті вихованців залишають і щорічні червневі вишколи на базі оздоровчо-спортивного табору села Звенигород Львівської області, де гопаківці займались не тільки посиленою фізичною підготовкою, а й вивчали лікарські властивості різнотрав’я, фольклор та усну творчість рідної землі, вивчали забуті козацькі пісні біля вечірньої ватри .
Щороку Михайло Павлович зі своїми гопаківцями ходить в походи в гори Медобори для розвитку навиків виживання без умов цивілізації.
З перших днів повномаштабного вторгнення Росії на нашу землю, в часи коли наша незалежність та державність потребує захисту, Ольховецький Михайло Павлович добровольцем вступив в лави ЗСУ і з честю виконує постулати Кодексу лицарської честі українського козацтва не словом, а ділом ризикуючи власним життям. Багато дорослих вихованців гуртку «Бойовий Гопак» сьогодні також на фронті захищають рідні землі від орківської навали. А молодші гопаківці та їхні батьки підтримують свого вчителя волонтерською роботою і з нетерпінням чекають його повернення з Перемогою, повідомляє Гусятинський краєзнавчий музей