11.10.2024
У лікарні Тернополя працює інноваційне відділення (фото)

У лікарні Тернополя працює інноваційне відділення (фото)

Оновлене нейрохірургічне відділення запрацювало у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні. Воно складається з операційного блоку та відділення інтенсивної терапії. На ремонт витратили понад 10 мільйонів гривень за кошти з обласного бюджету та лікарні. Ще на близько 29 мільйонів закупили обладнання за рахунок державного бюджету. Подивитися на нове нейрохірургічне відділення приїхав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

«Тернопільська психоневрологічна лікарня є однією із чергових в регіонів, які працюють із інсультними пацієнтами. Загалом  в області є шість закладів інсультного спрямування та три – інфарктного, – зауважив Віктор Ляшко. – За сприяння Міністерства охорони здоров’я України лікарня отримала медичне обладнання на 20 млн гривень. А також агіографічну рентгенівську систему Artis One, вартістю майже 9 млн грн. Цей апарат дозволяє проводити на місці всі необхідні медичні втручання, щоб врятувати життя пацієнту і провести всі етапи реабілітації, щоб повернути людину до звичайного життя.

Я хотів би акцентувати увагу на тому, що більшості проблем зі здоров’ям можна запобігти, якщо проходити обстеження, регулярно займатися спортом, знаходити час на відпочинок, боротися зі стресами. Це буде сприяти збереженню вашого здоров’я в цілому».

Голова Тернопільської ОВА Володимир Труш зауважив, що Тернопільська психоневрологічна лікарня є одним із найкращих медичних закладів в Україні.

«У лікарні надають широкий спектр послуг, зокрема, допомогу хворим на інсульт. Важливою родзинкою те, що в Україні, напевно, немає таких закладів, де б людина, яка потрапила з інсультом, вийшла із закладу самостійно і здоровою.  Бо лікарня має закритий цикл роботи, адже тут надається і медична допомога, і паралельно відбувається процес професійної реабілітації, – сказав Володимир Труш. – Це і є те, за що ми нині боремося – за якісну послугу для пацієнтів. Дякую МОЗ України та його очільнику за допомогу в реалізації цього проєкту та постійну підтримку галузі».

За словами завідувача відділення інтенсивної терапії медзакладу Андрія Мусієнка,  тепер лікарня значно покращить якість надання послуг та зможе врятувати і поставити на ноги ще більше пацієнтів. Медик працює у закладі з 2001 року, з них останні 15-ть очолює відділення.

 

«Відділення інтенсивної терапії розраховане на 10 ліжок. Для найважчих пацієнтів є просторий реанімаційний зал на 6 ліжок та чотири окремі одномісні палати. Наше відділення буде обслуговувати пацієнтів, перш за все, із важкою неврологічною патологією, з гострими мозковими інсультами, з запальними патологіями мозку – це енцефаліти, менінгіти, і пацієнтів з демієлінізуючими захворюваннями. Це хворі, які потребують довготривалої штучної вентиляції легень».

Також, як розповів Андрій Мусієнко, відділення має ванну кімнату, де за допомогою навантажувача проводять  санітарну обробку найважчих пацієнтів, навіть тих, які перебувають в комі. Запровадили у відділенні також приточно-витяжну вентиляцію.

«Мікрофлора, яка є у реанімації, завжди складна, бо має величезне бактеріальне навантаження. Ми відійшли від звичайного кондиціонування, коли кондиціонер висів і фактично нічого не робив, а лише охолоджував або підігрівав брудне повітря, – зауважує медик. – А нова вентиляційна система над пацієнтами забирає брудне повітря, очищає, зволожує та підігріває його. Це так звана фабрика повітря».

Серед іншого – відділення оснастили сучасною дихальною та моніторгиновою апаратурою. Тут є бронхоскоп, УЗД-апарат, інноваційний мобільний рентген-апарат та власна лабораторія, що дозволяє проводити усі необхідні маніпуляції та обстеження  пацієнту в будь-який час доби на місці.

Андрій Мусієнко

«Секрет успіху будь-якого відділення інтенсивної терапії, тобто реанімаційного відділення – це підготовлений персонал і обладнання, на якому вони будуть працювати. На це йдуть роки і кошти. Але тільки так відділення добре працює», – додає Андрій Мусієнко.

Фото авторки