Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-embed-facebook domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/ochevydetste/public_html/wp-includes/functions.php on line 6121
Очевидець.Медіа Новини –
20.04.2025
Реабілітаційний центр для учасників бойових дій в парку Загребелля. На якій стадії будівництво? (фото і документи)

Реабілітаційний центр для учасників бойових дій в парку Загребелля. На якій стадії будівництво? (фото і документи)

Реабілітаційний центр для учасників бойових дій в парку Загребелля. Будується він чи ні?

У цій статті ми не будемо акцентувати увагу на порушеннях земельного та природоохоронного законодавства. Тут виключно мова про те, як виглядатиме реабілітаційний центр.

Нагадаємо, у четвертій частині циклу статей про забудову парку Загребелля ми розповіли про будівництво житлового комплексу, який на сайті будівельної компанії «Креатор-Буд» називаєтья ЖК «Панорама».

У 2017 році ініціативна група учасників бойових дій та волонтерів анонсувала та підтримувала будівництво реабілітаційного центру на території парку.

На фото: учасники пресконференції. Джерело фото: сайт ЗаЗбручем http://zz.te.ua/

Вони не заперечували, що поруч з тим буде зведений житловий будинок.

Станом на зараз над парком височить 14-поверхова житлова будова.

Журналісту «Очевидець. Медіа» дозволили побувати на території забудови, аби переконати, що реабілітаційний центр будується.

Додамо, що на ютуб-каналі «Креатор-Буду» розміщене відео про хід будівництва ЖК «Панорама» станом на серпень 2020-го.  На той момент ще не розпочалося зведення приміщень для реабілітаційного центру.

Причиною того, що спершу зводилось житло, була наявність баштових кранів. Лиш цього року, коли їх забрали, почалося виконання обіцянки, даної в жовтні 2017-го.

Отож, роботи над зведенням реабілітаційного центру почалися весною цього року. Власне, сам житловий комплекс має форму букви «П». Приміщення під центр є частиною будови, яка в цілому формуватиме замкнутий прямокутник.

Окрім того, що на території забудови дозволили фотографувати процес зведення центру, робочі також надали його креслення. Запланована загальна площа майже 1200 метрів квадратних.

На кресленнях є повна експлікація приміщень. Відповідно до неї, на першому поверсі будуть знаходитися:
– лекційний зал,
– зал лікувальної фізкультури,
– зал з басейном,
– окремо чоловічі та жіночі санвузли, гардеробні,
– санвузол для маломобільних груп населення.

Креслення І-го поверху

На другому поверсі будуть:
– кабінет загального медичного огляду,
– кабінет стоматології,
– терапевтичний кабінет,
– масажний кабінет,
– кабінет гіпнотичного та психологічного оздоровлення,
– п’ять палат для перебування
– кабінет медперсоналу,
– кабінет завідуючого реабілітаційним центром,
– два санвузли: один загальний, другий – для малобільних груп.

Креслення ІІ-го поверху

Підвальні приміщення на експлікації названі технічним підпіллям.

Креслення технічного підпілля (підвал)

На якій стадії будівництво реабілітаційного центру, можна побачити на фотографіях. Дата фото – 9-те липня.

Басейн на І-му поверсі
На ІІ-му поверсі

Варто зазначити, що при в’їзді на територію забудови є інформаційний стенд про будівництво. На ньому зазначено, що кінець будівельних робіт – ІІ квартал 2020 р. На сайті «Креатор-Буду» вказано, що кінець будівництва – ІІ квартал 2021 року.

Паспорт об’єкту при в’їзді на територію забудови

Ймовірно, що будівельні роботи в ЖК «Панорама» і в приміщеннях реабілітаційного центру завершаться цьогоріч.

Реабілітаційний центр – це не тільки приміщення. Це, скоріш за все, окрема юридична особа. Це персонал і його зарплати, це придбання необхідного інвентаря, устаткування, оплата електроенергії, води та опалення.

Вигляд на приміщення реабілітаційного центру з внутрішньо-будинкової території

Нагадаємо, що згідно інформації від учасників пресконференції 2017-го року, реабілітаційний центр для учасників бойових дій стане комунальною власністю міста Тернополя.

Тож чи буде міська рада за кошти платників податків фінансувати його діяльність? Відповідь на це питання ми попробували дізнатися в пресслужбі міської ради.

Звичайно, відразу керівник пресслужби Мар’яна Зварич не готова була відповісти відразу. Адже для прийняття в комунальну власність приміщень і фінансування нової комунальної установи необхідно виконкому та сесії прийняти ряд процедурних рішень.

Журналіст «Очевидець. Медіа» надіслав у Тернопільську міську раду інформаційний запит з переліком питань щодо прийняття приміщень в комунальну власність та фінансування реабілітаційного центру. Як тільки отримаємо відповіді, ми їх опублікуємо.

Креслення покрівлі