27.03.2023
Тернопільським управлінням СБУ завершено розслідування колабораційної діяльності поплічника російських окупантів у Ізюмі

Тернопільським управлінням СБУ завершено розслідування колабораційної діяльності поплічника російських окупантів у Ізюмі

СБУ зібрала доказову базу щодо чергового колаборанта, який добровільно погодився на співпрацю з ворогом та вступив до лав «народної міліції міста Ізюм».

Слідством встановлено, що 50-річний мешканець Ізюму після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну та загарбання росіянами його рідного міста за власним бажанням приєднався до органів окупаційної адміністрації Харківської області, обійнявши  посаду «дільничного інспектора» у незаконному правоохоронному органі окупантів.

Співпрацюючи із загарбниками, колаборант допомагав встановлювати та підтримувати окупаційний режими на Харківщині. Зокрема, він розшукував проукраїнськи налаштованих громадян, погрожуючи їм фізичною розправою у випадку їхньої відмови підтримувати владу країни-агресора.

Досудове розслідування протиправної діяльності зрадника завершено. Зловмисник обвинувачується за ч.7 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.

Матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом слідчі СБУ передали Тернопільській обласній прокуратурі, для подальшого їх направлення до суду та розгляду по суті.

Системна робота Служби безпеки України з викриття колаборантів і зрадників триває, повідомляє сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю  УСБУ в Тернопільській області