31.03.2023
На Тернопільщині проєкт «Активні парки – локації здорової України» продовжує набирати обертів

На Тернопільщині проєкт «Активні парки – локації здорової України» продовжує набирати обертів

«Активні парки – локації здорової України» – це проєкт програми Президента України, що охоплює всі громади та створює умови для активних занять спортом населення України. У нашій області працюють координатори, які проводять фізкультурно-оздоровчі заходи у своїх громадах та дуже люблять свою роботу, віддаючи їй свій вільний час. Незважаючи на те, що зараз зима, спортивні заходи в рамках проєкту набирають обертів. Адже, як говорив М.Я.Мудров, для збереження здоров’я, як і для попередження хвороб немає кращого, ніж тілесні вправи і рухи. Отож, скажімо, в рамках соціального проєкту «Активні парки-локації здорової України» для учнів Хоростківської територіальної громади фізичні активності організував Михайло Білінський.

У Козівській громаді традиційно проходять улюблені усіма дітьми заняття з волейболу, які проводить координатор Оксана Юрків. Вона зазначає: «Близько 40 чоловік… Учні, випускники, друзі та жителі нашої громади… Вдячна кожному за те, що обираєте здоровий спосіб життя та не лінуєтесь у свій вихідний прийти на заняття. Працюємо на перемогу разом!».
Спортивні заняття та розваги «Активні парки – локації здорової України» Оксана Юрків разом із вчителями гімназії провела і в Теофіпільській гімназії Козівської селищної ради. Як розповідає Оксана ну соцмережах: «Активні парки сьогодні імпровізували та насолоджувались. Корфбол, флорбол, – не усі знають ці види спорту, а спробувати їх на снігу – це щось неймовірне, ну і звісно ж куди без льодянки та гірки».
У Козлівському ліцеї відбулось спортивне тренування для діточок молодшого шкільного віку, яке організував вчитель фізичної культури та координатор Роман Кацан. А ще координатор проєкту провів спортивні розваги для дітей різного віку на свіжому повітрі. Як стверджує педагог: «Поки зима сипле снігом, ловимо момент. Дітям потрібні позитивні емоції незважаючи ні на що. Дякуємо ЗСУ».
Реалізовується соціальний проєкт «Активні парки-локації здорової України» і у Зборівській територіальній громаді. Займалась зі школярами координатор Любов Худик.
Рухливі ігри та естафети з учнівською молоддю в Мельнице-Подільській територіальній громаді провів Павло Шклярук – координатор соціального проєкту «Активні парки-локації здорової України». «Всі ми не раз чули вислів про те, що рух – це життя. І це дійсно так. Адже фізична активність – це рух, енергія та бадьорість духу і тіла. Регулярні заняття фізичними вправами допомагають підвищити розумову активність, підняти працездатність і продуктивність вашої праці та навчання», – наголошує фахівець.
У Великобірківській ЗОШ І-ІІІ ступеня-гімназії імені Степана Балея Великобірківської громади відбулась першість з дартсу серед хлопців 5-11 класів, яку організував та провів координатор Сергій Дулібан.
А от у Борщівській територіальній громаді протягом місяця відбувалась велика онлайн гра-вікторина «Шахи об’єднують», яка складалася з чотирьох окремих турів з двома рівнями складності. В рамках соціального проєкту «Активні парки – локації здорової нації» відбувалось знайомство з шахами як олімпійським видом спорту, з історією виникнення шахів, правилами та різновидами цієї гри, подарувало учасникам, а їх було понад двісті дітей та 14 дорослих, радість, нові знання, і водночас стало ефективним інструментом для урізноманітнення дитячого дозвілля.
Відео та фотографії із усіх вищезгаданих спортивних подій можна переглянути на фейсбук-сторінці Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за адресою: https://www.facebook.com/tr.sport.for.all.
Усі заходи були проведені за сприяння Тернопільського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», а усі учасники у вищеназваних громадах відзначені друкованою продукцією від видавництва «Школярик», – інформує Олена Гикава.