31.03.2023
На Тернопільщині можна анонімно і безкоштовно відвідати гінекологічні кабінети

На Тернопільщині можна анонімно і безкоштовно відвідати гінекологічні кабінети

Кабінети відповідають певним критеріям, допомога надається 24/7, а також гарантується конфіденційність. Проєкт, у першу чергу, орієнтований на місцевих жінок та жінок ВПО, які постраждали від гендерно-обумовленого та сексуального насильства. Однак отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу тут можуть усі, хто звернеться.

Як розповіла Ольга Горошко – координаторка проєкту «Відкриття кабінетів невідкладної медико-психологічної допомоги жінкам, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства» у Тернопільській області, в регіоні вже відкрито три таких кабінети. Вони облаштовані на базі приймально-діагностичного відділення Чортківської центральної міської лікарні (на першому поверсі),  приймально-діагностичного відділення Кременецької опорної лікарні, а також на базі Тернопільської обласної клінічної лікарні у приймальному відділенні на першому поверсі (корпус №4).

«Вирішили відкривати такі кабінети, бо був запит. Головною метою є те, аби жінки, які постраждали від насилля, мали можливість безкоштовно отримати консультацію, якісне обстеження та безпосередньо можливість полікуватися. Надання вчасної якісної меддопомоги є основною діяльністю кабінету, – каже Ольга Горошко. – Облаштування приміщень і пошук обладнання відбулося з урахуванням потреб жінок з інвалідністю. Відтак кабінет має спеціальне гінекологічне крісло-трансформер для маломобільних жінок, а також сучасний УЗД-апарат, оглядовий стіл та інші медичні меблі, інструменти та медикаменти».

Кабінети забезпечили усім необхідним обладнанням за сприяння міжнародного благодійного фонду «Український Жіночий Фонд», Фонду ООН та за підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Реалізація проекту відбувається ГО ТМЖК «Відродження нації». Як зазначає Ольга Ярмоленко – директорка департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА, звернутися за допомогою можна анонімно у будь-який час доби.

«Цей кабінет працює як пункт «швидкої допомоги», – наголошує Ольга Ярмоленка. – Якщо жінка має нагальну потребу у зверненні, наприклад, у неї на погане самопочуття, коровотеча, якісь патології, відбувся незахищений статевий акт тощо, то вона може звернутися за медико-психологічною допомогою конфіденційно та безкоштовно. Усі кабінети розміщені в багатопрофільних лікарнях, щоб пацієнтка могла отримати консультацію не лише гінеколога, а й за потреби психолога, хірурга, ортопеда, терапевта тощо. Знайти такий кабінет дуже просто: при вході у медзаклад шлях до нього промарковано стрілками».

За понад місяць роботи за допомогою до кабінетів безбар’єрного доступу звернулися 4 жінки у Тернополі, у Кременці – 5, у Чорткові – 28. У майбутньому планується відкриття додаткових кабінетів у Тернопільському та Чортківському районах.