27.03.2023
Тернополяни отримали понад 8,8 млн грн компенсації за тимчасове розміщення ВПО Фото:https://www.slovoidilo.ua/2021/12/30/novyna/ekonomika/malozabezpechenym-ukrayincyam-dopomozhut-vidkryty-biznes-detali

Тернополяни отримали понад 8,8 млн грн компенсації за тимчасове розміщення ВПО

У тернопільському Центрі надання адміністративних послуг тривав прийом документів для компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб у попередньому місяці. За цей період відповідні документи подали 475 громадян.

Усі заяви опрацьовані працівниками виконавчих органів міської ради, зокрема:

  • 468 особам визначено обсяг компенсації витрат осіб, що тимчасово розмістили ВПО, які перемістились у період воєнного стану на територію Тернопільської міської територіальної громади всього на суму 1 098 660 грн,
  • 7 особам – відмовлено (причини – невірно вказано кількість днів; ВПО не зареєстровані в Єдиній інформаційній базі або вибули в інше місце проживання; при перевірці встановлено факт непроживання ВПО за даною адресою; не вірно вказані ін.код та розрахунковий рахунок; особи, що розмістили ВПО є членами сім’ї у розумінні Сімейного кодексу України тощо).

Компенсація особам, що розмістили внутрішньо переміщених осіб, виплачується у безготівковій формі до кінця місяця з дня закінчення звітного місяця.

До слова, у Тернополі з березня по січень компенсацію за тимчасове розміщення ВПО загалом нарахували 6005 власникам житла на загальну суму понад 8,8 млн грн.

Нагадаємо, нарахування компенсації витрат власникам житла за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) будуть здійснюватися за розміщення ВПО, які перемістились із територій, що є складовою частиною переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. Зокрема, відтепер буде нараховуватися компенсація витрат за тимчасове розміщення (перебування) ВПО, які перемістилися на територію Тернопільської міської територіальної громади з початку тимчасової окупації території України, що розпочалась ще у 2014 році.