27.03.2023
Найбільшу Різдвяну шопку доповнили елементами, які присвячені перемозі України

Найбільшу Різдвяну шопку доповнили елементами, які присвячені перемозі України

Із 2005 року в церкві Святого Апостола Петра, що у Тернополі, встановлюють Різдвяну шопку. Кожного разу її збільшували та доповнювали новими елементами, і нині вона має статус найбільшої в Україні.

Її розміри вражають: вертеп має 20 метрів у висоту та 40 – у ширину. У центрі композиції розмістили селище Вифлеєм, де народився Ісус Христос. По обидва боки – біблійні сюжети, які розповідають відвідувачам церкви про Різдво.

 

Шопка унікальна не тільки своїми розмірами, а й композицією. Вона наповнена різноманітними фігурками: тут і ангели, і пастушки з ягнатами, і три царі, а ще – князь Володимир Великий, митрополит Андрей Шептицький, Йосиф Сліпий, а також будиночки, пекарня та родина з господарством.

Ще одна унікальність шопки у тому, що деякі її фігурки підсвічуються та є рухомими, проте через складну енергетичну ситуацію в країні, їх вмикають не часто, бо у храмі стараються економити електроенергію.

Як і кожного року, шопку доповнили новими елементами. Цього разу вони символічні та присвячені  перемозі України у війні та швидку відбудову нашої держави. Це, зокрема, три ангелики, розміщені над центральною частиною вертепу, прямо над фігуркою Ісуса Христа. Вони, кажуть у храмі, будуть сповіщати не лише славу новонародженому Ісусу Христу, а й про мир в Україні.

Ще одна композиція включає ангела, який тримає в руках надію. Також тут є розбомблений будинок, в якому застряг снаряд.  А поряд – будинки у синьо-жовтих кольорах.  Ці будівлі є символом тих зруйнованих домівок, яких вже немає, але їх обов’язково відновлять.

До слова, поряд із шопкою встановили ящик, куди відвідувачі храму можуть пожертвувати кошти на потреби Збройних Сил України. Композиція знаходитиметься у храмі  до свята Стрітення Господнього – 15 лютого.