31.03.2023
У Тернополі вперше в області виконали надскладну операцію на головному мозку Фото:https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Flife.pravda.com.ua%2Fhealth%2F2020%2F09%2F16%2F242361%2F&psig=AOvVaw1dggC2n1BYrGzHeUIIrMQb&ust=1675085441334000&source=images&cd=vfe&ved=2ahUKEwi_te7W8ez8AhUXuSoKHe5NBvwQjRx6BAgAEAo

У Тернополі вперше в області виконали надскладну операцію на головному мозку

До реанімаційного відділення КНП «Тернопільська обласна психоневрологічна лікарня»  пацієнт був доставлений ургентно. При поступленні у нього була відсутня мова та не рухалися праві кінцівки.

«На КТ-ангіографії був виявлений тромбоз лобної гілки лівої середньої мозкової артерії.  Спочатку лікарі зробили тромболізис, після якої у хворого відновилися рухи у правій руці та частково мова. Лікарі прийняли рішення оперувати пацієнта», – інформують у Департаменті охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

Тож вперше у Тернопільській області медики нейрохірургічного відділення КНП «Тернопільська обласна психоневрологічна лікарня» виконали операцію – тромбектомію з дрібних гілок лівої середньої мозкової артерії.  В результаті операції у хворого вдалося відкрити велику гілку лівої середньої мозкової артерії та відновити кровообіг по більшості судин басейну. На наступний ранок у хворого практично відновилася мова, покращилися та з’явились нові рухи у правій нозі.

«Подібні операції – золотий стандарт надання допомоги при ішемічному інсульті вже на службі у населення Тернопільської області», – додають в Департаменті охорони здоров’я ТОДА.

Операцію провели лікарі-інтервенціоналіст Гаджальський В.В., асистент Журавльов О.Ф., анестезіолог Мусієнко А.М., під керівництвом завідувача нейрохірургічним відділенням, лікаря з 20-ти річним стажем роботи у Херсоні – Олексія Леонтьєва.