31.03.2023
Українців інформуватимуть про перегляд їхніх персональних даних Фото:https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.ukr.net%2Fnews%2Fdetails%2Ftechnologies%2F95270043.html&psig=AOvVaw0fmhgwazrKN5HFVaOXd4At&ust=1675085234571000&source=images&cd=vfe&ved=2ahUKEwjY0aL08Oz8AhWJyCoKHeDGAuEQjRx6BAgAEAo

Українців інформуватимуть про перегляд їхніх персональних даних

Зовсім скоро в Україні запрацює функція сповіщення у результаті огляду персональних даних українців в різних реєстрах. Повідомлятимуть користувачів через «Дію». Факт перевірки фіксуватиме «Трембіта».

Як інформує Міністерство цифрової трансформації України,Уряд ухвалив Постанову, відповідно до якої система «Трембіта» фіксуватиме випадки перевірки персональних даних українців. Зокрема визначили новий порядок взаємодії між державними реєстрами у «Трембіті» та підключення до неї.

«Невдовзі у «Трембіті» фіксуватиметься кожен випадок, коли хтось переглядав особисті дані українців. А в подальшому ви зможете отримувати сповіщення в Дії, якщо хтось робив запит про ваші персональні дані. Наразі команда Мінцифри за підтримки міжнародних партнерів працює над технічною реалізацією відповідних законодавчих норм», – йдеться в повідомленні на порталі.

Система «Трембіта» функціонує з 2020 року. Основна її задача – отримання органами державної та місцевої влади інформації з різних реєстрів для спрощення роботи.