05.02.2023
Чому у Теребовлі не встановили різдвяної ялинки: роз’яснення міського голови Олега Продана автор фото Теребовлянська міська рада

Чому у Теребовлі не встановили різдвяної ялинки: роз’яснення міського голови Олега Продана

Наближаються Різдво та Новий рік – свята із незмінними атрибутами – ошатними ялинками  та ілюмінацією. Ця тема набула широкого розголосу та викликала суспільне обговорення.
Переді мною як міським головою також постало питання: чи потрібно, а точніше, чи доцільно у час війни встановлювати новорічну ялинку на головній площі громади, чи варто святково наряджати місто?
Мені би дуже хотілося, щоби у Теребовлянській громаді була новорічна ялинка, якою б милувалися, передусім, діти, а також дорослі, вулиці міста сяяли святковими вогнями ілюмінації. Але в країні війна, ледь не щодня ми чуємо сигнали повітряної тривоги, хвилюємося за українців, які за один приліт ворожої ракети втратили все, що надбали роками, зустрічаємо домовини з тілами наших загиблих Героїв, сумуємо разом з їхніми родинами, оплакуємо численні жертви війни, особливо дітей, скалічені долі літніх людей, молоді та маленьких українців, яким би ще жити і жити. Тривога, сльози, сум та горе якось не асоціюються з радістю та святом.
Тому ми прийняли рішення цього року не встановлювати головної новорічної ялинки та ілюмінацій. Однозначно, цьогоріч не буде і масових святкувань та гулянь з частуванням.
Натомість у місті замість центральної ялинки облаштована шопка – незабутній символ Різдва. Ця композиція настільки просякнута любов’ю, таїнством, родинним теплом, що краще втілення атмосфери Різдва годі й уявити. Шопка буде нам нагадувати про народження Ісуса Христа. Ми максимально маємо дбати та зберігати наші прадідівські традиції. А ще у різдвяних молитвах випросити в Бога здоров’я нашим захисникам, щоб вони повернулися живі додому, здоров’я всім своїм рідним, а також мирного неба та перемоги Україні.
Ми живемо в тилу, а тому батьки спокійно можуть організувати своїм дітям свято зі встановленням новорічної красуні вдома.
Нехай цього року у нас не буде великої головної ялинки на площі Князя Василька. Але у нас є віра, а через віру Ісус народжується в наших душах, серцях  надією на спасіння. Ми віримо в наших захисників, нашу щасливу долю, Україну, що у нас ще буде багато свят 🎊🎉і ще не один Новий рік ми обов’язково відсвяткуємо після нашої Перемоги! 💙💛
Слава Україні!🇺🇦
Теребовлянський міський голова Олег Продан