24.04.2024
Що робити з опалим листям? Як використовувати опале листя з користю?

Що робити з опалим листям? Як використовувати опале листя з користю?

В Україні розпочався сезон листопаду, але спалювати опале листя не варто. Це не тільки небезпечно і незаконно, але і не розумно. Адже опале листя дуже знадобиться вам на городі або в саду – воно наситить землю корисними речовинами і захистить від морозів.
Чому спалювання опалого листя шкодить здоров’ю та природі?
Дихати продуктами горіння від спаленного листя небезпечно для здоров’я та життя:
1 тонна тліючого листя прирівнюється до 30 кг чадного газу;
до складу диму від спаленого листя входить: пил, оксиди азоту (NO), важкі метали, канцерогенні сполуки бенз(а)піренів та чадний газ (СО);
забруднене повітря провокує хвороби серцево-судинної системи (до речі смертність через хвороби серцево судинної системи найвища серед українців);
зросла кількість хворих на алергію, зокрема, від виділення токсичних речовин, що містяться в димі від вогнищ.
Що ж робити, якщо не спалювати?
Зробіть листовий перегній
Такий перегній можна використовувати як мульчу або підкислювати ним землю. Сам по собі перегній з опалого листя містить трохи корисних речовин, але він затримує вологу в землі і приваблює корисних дощових черв’яків.
Додайте в компост
Додайте опале листя в компостну купу і перемішайте, щоб зробити компост більш корисним і поживним. Такий компост можна використовувати як добриво.
Зробіть мульчування опалим листям
Згребіть листя на городню ділянку або в сад, і рівномірно покрийте грунт листям. Така мульча стримає ріст бур’янів, удобрить грунт і запобіжить вимиванню солей і мінералів з грунту. Також листям можна вкривати багаторічні квіти, такі як троянди і гортензії.
Використовуйте для посадки кімнатних квітів
Листя з листопадних дерев – чудова добавка в грунт для кімнатних квітів. Подрібніть листя з однорічними бур’янами, видаливши у бур’янів квітки і коріння. Таку суміш можна додавати в грунт для кімнатної розсади.
Удобріть газон
Якщо у вас є газон, то опале листя послужать для нього добрим природним добривом. Згребіть листя на газон і в суху погоду пройдіться по траві газонокосаркою зі знятим кошиком. Подрібнене листя з часом розкладеться на галявині, удобривши грунт і наповнивши його киснем.