21.04.2024
У Тернополі встановили унікальну «Розумну квітку» Фото Тернопільської міськради

У Тернополі встановили унікальну «Розумну квітку»

У Тернополі відбулося офіційне відкриття та представлення першої в Україні встановленої інноваційної сонячної енергетичної системи Smartflower.

Під елегантним дизайном конструкції (установка схожа на величезну квітку соняха) криється надзвичайно розумна будова, повністю інтегрована з інтелектуальними функціями для поєднання ефективності та краси в одному продукті.

Реалізація проєкту у сфері зеленої енергетики відбулася завдяки співпраці ТОВ «Енерджі Інжинірингова компанія» з австрійсько-американською компанією «Smart Flower Solar» у сфері альтернативної енергетики.

Як наголосив під час відкриття міський голова Тернополя Сергій Надал, у такий складний час, як зараз – під час війни, дуже важливим є забезпечення нормального розвитку економіки країни, тому сьогодні величезна цінність – це ті компанії та інвестори, які не виводять свій капітал за кордон, а створюють інноваційні продукти і вкладають кошти тут, в Україні.

«Водночас, надзвичайно важливим сьогодні є впровадження енергозберігаючих технологій та альтернативних джерел енергії, тому що впродовж останніх років ми живемо в умовах енергетичної війни з росією, і щороку в нас виникає питання щодо енергозаміщення та виробництво електроенергії з альтернативних джерел. А наразі це уже є вимогою сьогодення, адже завдяки таким сучасним інноваційним технологіям як «Smart Flower», ми маємо змогу забезпечити енергетичну незалежність від російського агресора, а це напряму торкається питання національної безпеки України, – наголосив Сергій Надал. – Тому я дякую сьогодні ТОВ «Енерджі Інжинірингова компанія» за реалізацію даного проєкту. Подібні установки ми влаштовуватимемо не лише у наших комунальних закладах чи установах, а й максимально підемо назустріч тим підприємцям, які виявлятимуть бажання втілювати подібні проєкти в життя».

Як пояснили розробники, установка SmartFlower використовує передову робототехніку та автоматизацію для інтелектуального відстеження сонця, виробляючи до 40% більше енергії, ніж традиційні стаціонарні сонячні панелі. Крім того, щодня під час заходу сонця Smartflower автоматично складатиметься й очищатиметься, щоб підтримувати максимальне використання сонячної енергії.

Номінальна потужність сонячної системи складає 2,5 кВт, відтак за рік можна отримати від 4000 до 6200 кіловат енергії залежно від погоди і клімату. «Розумна квітка» уже користується популярністю в країнах Європи і США.

До слова, в рамках відкриття інноваційної сонячної енергетичної системи SmartFlower, відбулася також презентація на тему: «Інвестиції в альтернативні джерела енергетики в Тернопільському регіоні».