21.04.2024
За 6 років роботи Prozorro: Україна заощадила 210 мільярдів гривень Фото espreso.tv

За 6 років роботи Prozorro: Україна заощадила 210 мільярдів гривень

Україна заощадила 210 млрд грн завдяки проведенню аукціонів на Prozorro з 1 серпня 2016 року. Саме в той день використання електронної системи публічних закупівель стало обов’язковим для державних замовників. З того часу в тендерах на Prozorro взяли участь 138 тисяч компаній та приватних підприємців.

“Шість років тому реформа публічних закупівель та впровадження електронної системи Prozorro стали потужним поштовхом для малого і середнього бізнесу активніше працювати з державою. І сьогодні ми маємо зробити все задля захисту української економіки, та особливо, виживання малого та середнього бізнесу. Prozorro має швидко адаптуватися до воєнних реалій, та ще більше спростити доступ бізнесу до державних замовлень”, — зауважила заступниця міністра економіки України Надія Бігун.

З початком повномасштабної війни через Prozorro було укладено договорів на 60 млрд грн. На аукціонах в електронній системі з 24 лютого було заощаджено 1,7 млрд грн. За ці кошти можна було б придбати 8 Bayraktar TB2.

“Наразі ми бачимо велику мету в адаптації системи Prozorro під потреби відбудови України. Перший пріоритет — забезпечення швидкості проведення закупівель не на шкоду їхній ефективності та прозорості. Другий — підлаштування системи під вимоги великих міжнародних донорів, аби вони могли власні закупівлі також проводити через Prozorro, а український бізнес — брати в них участь. І ми активно співпрацюємо з такими організаціями, як Світовий Банк, аби втілити це в життя”, — прокоментував генеральний директор ДП “Прозорро” Василь Задворний.

Нагадаємо, що 27 червня Кабінет Міністрів України повернув обов’язок використовувати Prozorro чи електронний каталог Prozorro Market для закупівель, які не стосуються оборони чи забезпечення нагальних потреб держави. За цей місяць кількість процедур, проведених у Prozorro, зросла в 3 рази у порівнянні з попереднім.