21.07.2024
Ветерани мають пріоритетне право обійняти посаду в держорганах на деокупованих територіях

Ветерани мають пріоритетне право обійняти посаду в держорганах на деокупованих територіях

Уряд підтримав постанову «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України».

А це означає, що зокрема ветерани матимуть пріоритетне право обійняти посади в держорганах на деокупованих територіях. Цей крок сприятиме реінтеграції захисників і захисниць. До слова, дослідження Українського ветеранського фонду, демонструє, що 20,4% ветеранів серед актуальних потреб назвали саме підтримку держави у працевлаштуванні. Адже хто як не ті люди, які захищали та відвойовували території, будуть одними із тих, хто відновлюватиме їх та запроваджуватиме зміни на місцях.

Окрім ветеранів, пріоритетне право призначення на посади матимуть:

  • внутрішньо переміщені особи
  • особи, які раніше посідали ці посади
  • особи, які мають досвід роботи з питань реінтеграції ТОТ.

Рішення Уряду дозволить забезпечити професійним та вмотивованим персоналом військові адміністрації й інші державні органи на деокупованих територіях.

Резерв діятиме в електронній формі. Алгоритм наступний: особи, які бажають працювати на деокупованих територіях, будуть заповнювати електронну анкету. Далі НАДС розглядатиме заповнені анкети.

Крім того, передбачено професійне навчання осіб, зарахованих до резерву.

Над документом спільно працювали Мінреінтеграції, Національне агентство України з питань державної служби, Представництво Президента України в АР Крим, а також представники інших зацікавлених органів.