21.07.2024
Мешканка Лошнева Віра Кендра відзначила 100-літній ювілей

Мешканка Лошнева Віра Кендра відзначила 100-літній ювілей

Теребовлянська громада поповнилася ще однією 100-річною ювіляркою. 9 травня Віра Кендра з села Лошнів святкувала столітній ювілей.
Довгожителька, як зазначив її син Василь, у свій поважний вік має деякі проблеми зі слухом. Тому трохи про її життя розповів сам. Хоча ювілярка при здоровому розумі та добрій пам’яті.
Пані Вірі не позаздриш, – життя в жінки було дуже важке. Спочатку у 22-річному віці її з батьками під час депортації переселили із Холмщини (Польща) на Тернопільщину. Жінка пережила смерть дочки у дитячому віці. Не доживши до поважного віку, померли її батьки. Вона тяжко працювала у місцевому колгоспі: спочатку ланковою на буряках, а потім в городній бригаді. Після смерті дочки разом з чоловіком народила ще сина Василя. Коли син був у другому класі, помер чоловік. У Лошневі в пані Віри родини не було, тому вона вдовою самотужки ростила та виховувала сина, який виріс працьовитим, майстром на всі руки.
Ніхто не знає, в чому секрет довголіття. Можливо, – у працелюбності жінки, а, можливо, – ще й у генах, оскільки дві рідних сестри ювілярки теж поважного віку – обом поза 90. За словами невістки Ольги, пані Віра ніколи не лежала в лікарні, ще самостійно пересувається. У ювілярки четверо внуків-хлопців, один з яких, на жаль, у 29-річному віці відійшов у засвіти. Вона має 5 правнуків. Проживає разом з сином та невісткою.
За доброю традицією іменинників-довгожителів Теребовлянської громади вітає керівництво міської ради.
Тож у свій 100-літній день народження Віра Кендра приймала вітання від рідних, та влади. Вони бажали ювілярці міцного здоров’я, мирного неба, бадьорості духу та родинного затишку. А у подарунок принесли торт зі свічками , квіти  та теплу ковдру.